Jasper Roberts - Blog

Projektowanie ogrodów - Szkółka Sawanna - rośliny ozdobne i zakładanie ogrodów dla Lublina

Idź do spisu treści

Menu główne:

Projektowanie ogrodów

Usługi ogrodnicze

Projektowanie ogrodów


Zapraszamy do skorzystania z oferty w zakresie projektowania ogrodów. Nasze projekty realizują osoby z wieloletnim doświadczeniem i z kierunkowym wykształceniem, co zapewnia profesjonalne podejście do tematu. Wiele koncepcji wypróbowaliśmy na własnej działce - w Jabłonnie pod Lublinem, więc wiemy, które rośliny najbardziej lubią lubelski mikroklimat. Na terenie Gospodarstwa Ogrodniczego Sawanna można obejrzeć przykładowe kompozycje.


Oferujemy trzy zakresy prac:

- projekt dynamiczny - komponujemy ogród w trakcie sadzenia,

- projekt pisemny - ogród w formie rysunku lub wydruku komputerowego,

- projekt wraz z realizacją - projekt pisemny i jego jednoczesne posadzenie


Projekt dynamiczny jest przeznaczony dla osób zdecydowanych na szybki i tani efekt, które kupią rośliny w naszym gospodarstwie. Najpierw dokonujemy pomiarów i wstępnego omówienia zakresu prac. Następnie sadzimy rośliny zaczynając od największych. W tej wersji ciągłe zmiany koncepcji i modyfikacje są naturalne. Po posadzeniu pierwszej partii inwestor może zmienić kierunek rozwoju ogrodu i łatwo jest zmieniać nawet istotne elementy koncepcji. Z uwagi, na specyfikę projektu większość roślin w tym modelu musi pochodzić z Gospodarstwa Ogrodniczego Sawanna, aby wyeliminować zbędne zakupy. Ten projekt jest bezpłatny.


Projekt pisemny jest przeznaczony dla osób, które najpierw chcą zobaczyć całościową koncepcję, a dopiero później decydują się na realizację. Z tego wynika, że realizację ogrodu może prowadzić każda firma, a nawet inwestor może go zasadzić osobiście. Efektem prac jest dokument z rozrysowanym rozmieszczeniem roślin i wykaz roślin i zalecenia pielęgnacyjne. Dodatkowo można uwzględnić system automatycznego podlewania. Projekt nie zawiera kosztorysu. Tu jest szerokie pole doboru odmian. Cena projektu zależy od powierzchni ogrodu. W sprawach wyceny zapraszamy do kontaktu bezpośredniego.


Projekt wraz z realizacją jest dla osób, które chcą mieć pisemny projekt, ale już są zdecydowane na realizację. Na etapie projektowania uwzględniamy, które rośliny są dostępne w Gospodarstwa Ogrodniczego Sawanna, a które trzeba sprowadzać (inwestor samodzielnie lub my w całości).  Projekt zawiera kosztorys i całość prac ma sztywną cenę, która może ulec zmianie tylko w przypadku uzgodnionej zmiany zakresu. Cena projektu zależy od powierzchni ogrodu i udziału własnych roślin w całości. W sprawach wyceny zapraszamy do kontaktu bezpośredniego.

Projekt rabaty na ogrów skalny
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego