Zbiór winogron 2016

Przejdź do treści

Zbiór winogron 2016

Szkółka roślin Sawanna
Opublikowane według Autor w wino · 16 Październik 2016
Tags: winowinorośl
Więc przyszedł czas na zbiory. Operacja zakończona 08.10. Wyniki przedstawiają się następująco:

Solaris:
Po wytłoczeniu wyszło 20 litrów soku. Cukromierz pokazał 26Blg. Sok był bardzo słołki. Po oddzieleniu szypułek i dodaniu pektoenzymu i drożdzy owoce były zgniecione, a po 4 godzinach wytłoczyłem sok. Teraz już wiem, że to za krótko. Enzym jeszcze nie zadziałał do końca. W tym roku owoce były wyraźnie lepsze niż w poprzednim. Większość gron nie miała obiawów chorobowych mimo, że w tym roku nie pryskałem fungicydami.

Regent:
Po  wytłoczeniu wyszło 45 litrów soku. Cukromierz pokazał 22Blg. Nieźle, ale szału nie ma. Po oddzieleniu szypułek i ugnieceniu jagód z pektoenzymem i drożdzami zozstawiłem owoce na tydzień w spokoju. Po tygodniu tłoczenie dało idealny efekt. W prasie zostały tylko skórki i pestki - w dotyku suche. Owoce wyszły idealne. Nawet jedna jagódka nie była porażona chorobą. Rośliny są silne i zdrowe.
Winorośl Solaris
Podsumowując dopiero w czwartym roku po posadzeniu można spodziewać się plonów najwyższej jakości. W drugim roku kwiaty należy usunąć, a w trzecim owoce przerobić z innymi ze starszych krzewów.


Szkółka roślin ozdobnych Sawanna
Jabłonna Majątek 120, województwo lubelskie
Wróć do spisu treści